Ohlédnutí za událostmi roku 2021 Doporučený

IMG 20210113 103359

Podle mnoha článků pana starosty Hynka Blažka bylo referendum vypsáno, aby radnice zjistila názor obyvatel města Slavonice na osud březové aleje a sakur na náměstí. !!!Třičtvrtě roku poté, co alej i sakury už dávno měly být podle plánů města pokácené!!! Masivní kácení proběhlo v lednu a únoru 2021 a referendum až 8. až 9. října 2021.

Proč radní před zahájením kácení nezajímal názor obyvatel, názor občanů??? Proč předem nezveřejnili záměr realizovat radikální obnovu zeleně naráz během pár měsíců, místo postupných kroků, tak jak byly představeny v roce 2018 veřejnosti???

ZASTAVENÍ KÁCENÍ

BŘEZOVÉ ALEJE

 

 • Odvolali jsme se proti výsledkům referenda, protože nevíme, k čemu vlastně zástupce města zavazuje. (Mám obavu, že to neví ani oni samotní.) Podle stanoviska soudu je výsledek referenda platný, podle vyjádření Kanceláře veřejného ochránce práv je toto referendum v rozporu se zákonem.  Proto jsme podali kasační stížnost k Nejvyššímu soud, aby nikdo nezpochybňoval platné rozhodnutí, že březová alej je významnou součástí krajinného rázu Slavonic.
 • Všechny dokumenty k rozhodnutí o významu březové aleje naleznete ZDE
 • Některé dokumenty o nesouhlasu s radikálním jednorázovým kácením spolku a dalších občanů, jako zápis ze schůzky v létě 2020 nebo otevřený dopis zastupitelům města Slavonice naleznete ZDE

  ZASTAVENÍ MASIVNÍHO KÁCENÍ NENÍ JEN ZÁSLUHA SPOLKU!!! 

 • Proto za spolek děkuji. Děkuji Nadaci VIA, paní zubařce MUDr. Veronice Kovář Matejové, pořadatelům Slavonice Festu, festivalu, který podporuje dobré jméno Slavonic, Báře a Ondřeji Trojanovým a mnoha dalším, kdo pomohli a nebyli lhostejní ke stromům, k zeleni ve Slavonicích, ke společnému veřejnému prostoru.
 • Děkuji všem, kteří podepsali „PETICE ZA ZASTAVENÍ MASIVNÍHO PLOŠNÉHO KÁCENÍ STROMŮ VE SLAVONICÍCH“.
 • Děkuji všem, kteří nás podpořili finančně v rámci projektu a v rámci sbírky „STROMY VE SLAVONICÍCH NEDÁME!“

  A děkujeme všem za osobní dary a pomoc při pořizování materiálů pro správní jednání nebo pro nezbytné právní kroky.

  Osobní statečnost, občanský zájem jsou tím, čeho si u vás všech velmi vážím.

  Děkuji.

  Martina Havlíčková za členy spolku Mařížský park, z.s.