STROMY VE SLAVONICÍCH ZACHRÁNÍME! Doporučený

Ne kaceni

SBÍRKA  - PŘISPĚJTE NA ZÁCHRANU SLAVONICKÝCH STROMŮ

Máte rádi Slavonice? Pomozte nám zachránit jejich stromy! Město Slavonice dostalo dotaci na údržbu a obnovu zeleně. Aby uvolnilo místo nové výsadbě, rozhodlo se v tichosti vykácet celou čtvrtinu stromů ve městě...

... vzrostlých, krásných, vitálních. Mnohé padly. Zachránili jsme březovou alej a sakury na historickém náměstí. Ale boj o stromy nekončí!

Vykácet staré, vysadit mladé a nemít na další desetiletí s městskou zelení žádnou práci. To je jediná koncepce projektu revitalizace zeleně ve Slavonicích. Původně slibovaná etapizace se nekoná. Všech 357 vzrostlých a převážně zdravých stromů mělo padnout naráz. Náhradou má být výsadba 333 malých stromků. Dnes, kdy lesy kolem Slavonic mění kůrovcová kalamita v měsíční krajinu! Za kolik let dokážou mladé kmínky zacelit ránu po tak brutálním zásahu do městské zeleně? Za jednu, dvě generace?

Stali jsme se svědky devastace přírody ve jménu dotace. Rozhodli jsme se zabránit nesmyslné ekologické katastrofě. Po obrovském úsilí mnoha lidí a s vynaložením značných finančních prostředků na odborné posudky i právní konzultace se nám podařilo dosáhnout úředního zákazu vykácení 95 stromů březové aleje v parku a odložení kácení 13 sakur. Město s odvoláním neuspělo, ale bude podnikat další kroky, aby mohlo tyto zdravé stromy vykácet.

Další související zprávy 

Podpořte nás, prosím, ve snaze o záchranu stromů, které k historickému městu patří. S vaší podporou si budeme moct dál dovolit kvalitní právní a oborné služby. Bez nich nemáme my ani stromy šanci. Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.

Vážíme si jakéhokoli finančního příspěvku a předem děkujeme za vaši podporu!

Nejen za členy spolku Mařížský park,z.s. , ale za všechny, kteří již více jak půl roku se snaží bránit masivnímu kácení stromů ve Slavonicích

Martina Havlíčková

Logo Ziva komunita